Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Şeker İlavesiz Turunç Reçeli 290 Gr

Akdeniz’in havası, suyu ve Finike’nin mis kokulu bahçelerinin, dalından tazecik turunçlarından, geleneksel usullerle hazırladığımız turunç reçeli

Şeker İlavesiz Turunç Reçeli 290 Gr

Stokta Var
109,00 TL

Lütfen Bekleyiniz

  • Her Zaman Mevsiminde Dalından
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Kimyasal Yok
    Mumlama Yok
    Pestisit Yok
  • Kargoda zarar görürse yenisi ücretsiz evinizde

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Şeker İlavesiz Ev Yapımı Turunç Reçeli

Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz meyvelerimizden ev usulü olarak hazırladığımız 7 çeşit reçelimiz mevcut. Reçellerimizi katkı maddesi kullanmadan, bol meyveli olarak hazırlıyoruz. En doğal haliyle sizlere ulaştırıyoruz. 

Turunç meyvesi narenciyenin aşılanmamış ham halidir, tüm narenciyeler turunç meyvesinden gelir. 

Bu yüzden turunç meyvesi acıdır, yenmez. Turunçları hasat dönemi geldiğinde dalından tazecik toplayıp kabuğunu soyup rendeliyoruz, tek tek rulo haline getirip acılığı gitsin diye 3-4 kez sudan geçiriyoruz. 

Meyve, elma konsantresi ve arıtılmış su ile kaynatıyoruz. Turunç reçelimizde diğer tüm reçellerimiz gibi bol meyvelidir.  Tadı yine efsanelerin arasında yer alır. Tıpkı çocukluğumuzda kahvaltı sofralarımızdan eksik olmayan annelerimizin tarifleri gibi...

Hatta buralarda eskiden şeker bayramında şeker yerine turunç ruloları şimdiki adı ile reçeli verilirmiş ikram olarak. O yüzden bizim buralarda turunç reçelinin ayrı bir yeri vardır.

Reçeli yerken meyveleri de bütün bütün yiyebilirsiniz. 

Reçellerimizi oda sıcaklığında ya da buzdolabında, kuru ortamda, güneş görmeyen yerde muhafaza edebilirsiniz. Kavanozu açtıktan sonra 1 ay içerisinde tüketmenizi ve mutlaka buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. Çünkü reçellerimizde hiçbir koruyucu ve katkı maddesi yoktur. En doğal haliyle sizlere ulaştırıyoruz. 

Doğal, sağlıklı ve ev yapımı reçellerimizin tadına doyamayacaksınız.

Paket İçeriği: Şeker İlavesiz Turunç Reçeli 290 Gr (+/- % 5)

Turunç reçeli süper. Tam tadında! Herkese hediye gönderiyorum artık.

Fatih S.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Bu doğallığın tamamı bir tık uzağınızda!

Narenciye bahçelerimizden doğal, taze ve benzersiz lezzetiyle vitamin deposu tazecik mahsullerimizi mutlaka deneyin.Dalından tazecik toplanan mevsimin lezzetleri hiçbir ek uygulama yapılmadan adresinize gönderiliyor.