Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Şeker İlavesiz Portakal Reçeli 290 Gr

Akdeniz’in havası, suyu ve Finike’nin mis kokulu bahçelerinin, dalından tazecik portakallarından, geleneksel usullerle hazırladığımız portakal reçeli

Şeker İlavesiz Portakal Reçeli 290 Gr

Stokta Var
104,50 TL

Lütfen Bekleyiniz

  • Stok Yok sadece Dalındaysa Portakal Bahçemde var
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Coğrafi İşaretli Kendi Bahçelerimizde Kontrollü Tarım
  • Kargoda Bozulur Kırılır Diye Endişe Etmeyin Siparişiniz Garantimiz Altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Şeker İlavesiz Ev Yapımı Portakal Reçeli

Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz meyvelerimizden ev usulü olarak hazırladığımız 7 çeşit reçelimiz mevcut. Reçellerimizi katkı maddesi kullanmadan, bol meyveli olarak hazırlıyoruz. En doğal haliyle sizlere ulaştırıyoruz.

Portakal deyip geçmeyelim. Portakal reçellerimizi, Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz Yafa portakaldan yapıyoruz ve aroması, tadı bir efsane. Yafa portakalını markette, pazarda bulmanız neredeyse imkansız desek herhalde abartmış olmayız. Her geçen yıl üretimi azalan özel bir cinstir ve nesillerdir burada reçel Yafa portakalı ile yapılır. 

Yafa’nın diğer portakallara göre daha aromatik bir yapısı vardır ve kabuğu biraz daha kalındır. 

Reçelimizi yaparken kabuğu ile beraber küp küp farklı kesme yöntemleri ile kesip, kabuğunu rendeleyip bütün içi bile beraber tencereye atıp meyve, meyvenin kendi suyu, elma konsantresi ile  ve arıtılmış su ile büyük kazanlarda kaynatıyoruz. 

Portakal reçeli seviyorsanız, bizim Finike’de yaptığımız yafa portakalı reçelini yedikten sonra daha önce portakal reçeli yemedim diyeceksiniz :) Tıpkı çocukluğumuzda kahvaltı sofralarımızdan eksik olmayan annelerimizin tarifleri gibi...

Reçeli yerken meyveleri de bütün bütün yiyebilirsiniz. 

Reçellerimizi oda sıcaklığında ya da buzdolabında, kuru ortamda, güneş görmeyen yerde muhafaza edebilirsiniz. Kavanozu açtıktan sonra 1 ay içerisinde tüketmenizi ve mutlaka buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. Çünkü reçellerimizde hiçbir koruyucu ve katkı maddesi yoktur. En doğal haliyle sizlere ulaştırıyoruz. 

Doğal, sağlıklı ve ev yapımı reçellerimizin tadına doyamayacaksınız.

Paket İçeriği: Şeker İlavesiz Portakal Reçeli 290 Gr (+/- % 5)

 

Her zaman 10 numara. Aldığım her şey ve kargolamadan çok memnunum. Özellikle reçelleri çok tavsiye ediyorum. Nar ve Portakala da minnettarım. Sevgiler

Ege Y.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.