Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Turunç Bergamot Paketi

2 Kg Turunç , 3 Kg Bergamot

Turunç Bergamot Paketi

Paket İçeriği: Turunç Bergamot Paketi

Stokta Var
249,50 TL

Lütfen Bekleyiniz

Stok yok
sadece dalındaysa
Portakalbahcem'de var
Coğrafi işaretli,
kendi bahçelerimizden
kontrollü tarım
Kargoda bozulur kırılır diye endişe etmeyin siparişiniz
garantimiz altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Finike'den Tazecik Turunç ve Bergamot

''Ekşi portakal'' olarak da bilinen bu narenciyeyi her yıl bahçelerimizde Mart ayı başlarında hasat ederiz. Görüntüsü portakala benzese de tadı oldukça ekşidir. Genellikle kabuk kısmı çeşitli şekillerde kullanılır, meyve kısmı yenmez. Mevsimi gelip olgunlaştığında bahçelerimizden hiçbir kimyevi koruyucu uygulamaya sokmadan (mumlama ve benzeri) dalından tazecik toplayıp adresinize gönderiyoruz.

Bahçelerimizde özenle yetiştirdiğimiz daha kokusu üzerinde tazecik ve doğal turunçlarımızı mutlaka deneyin. Turunç meyvesinin kabuklarını rendeleyip çeşitli tatlı ve marmelatlarınızda doğal bir aroma verici olarak kullanabilirsiniz. Ya da kabuklarını dilimleyip evde bizler gibi kendi reçellerinizi yapabilirisiniz.

 

Mis Kokulu Bergamot

Bergamot meyvesi çok güzel kokan, sarı renkte ve günümüzde artık ağaç sayısı azalan bir türdür. Meyvenin et kısmı ekşi-acıdır. Özellikle kabuğunun kokusu tüm odayı sarabilir. Kabuğu rendelenerek kek, kurabiye ve reçel yapımında kullanılabilir. Earl Grey çayında Bergamot vardır. Çayın demlenmesi esnasında bir miktar bergamot kabuğu ilave edilerek Earl Grey aromasında çay yapılabilir.

 Paket İçeriği: 3 kg Bergamot, 2 kg Turunç

 

Bir kaç senedir alışveriş yapıyorum. Özellikle turunç ve bergamot nereden bulurum diye ararken keşfettim burayı. En dış kabuğunu rendeleyip kurutuyor, çaylara ve keklere vs kullanıyorum. Kalan beyaz kabuklardan reçel yapıyorum. İçini de buzluğa atıp, yazın limonata yaparken aroma versin diye az az karıştırıyorum. Bu sene biraz geç kaldım. Mevsimi geçmek üzere iken aldım. Turunçlar biraz fazla yumuşaktı. Ama sorun değil yine de. Farklı tat arayışı, sağlıklı beslenme için tavsiye ederim.

Şükran

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünlerim
Nasıl Gönderiliyor ?

2013’den beri biz bu alanda çok deneyim kazandık. Taze meyveyi kargo ile gönderme konusunda biz artık ustayız. Ne kavanozlarımız kırılıyor, ne meyvemiz çürüyor, paketiniz sapasağlam geliyor. Hiç merak etmeyin portakalbahcem sözümüzün arkasındayız. Olur da yinede mutsuz olduğunuz bir şey ile karşılaşırsanız aynısını ücretsiz gönderiyoruz.

Kargo da bozulur, kırılır diye endişe etmeyin.

Siparişiniz garantimiz altında!
Portakalbahcem sözü memnuniyetiniz, garantimiz.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.