Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Turunç Bergamot Paketi

2 Kg Turunç , 3 Kg Bergamot

Turunç Bergamot Paketi

Stokta Var

Lütfen Bekleyiniz

  • Her Zaman Mevsiminde Dalından
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Kimyasal Yok
    Mumlama Yok
    Pestisit Yok
  • Kargoda zarar görürse yenisi ücretsiz evinizde

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Finike'den Tazecik Turunç 

''Ekşi portakal'' olarak da bilinen bu narenciyeyi her yıl bahçelerimizde Mart ayı başlarında hasat ederiz. Görüntüsü portakala benzese de tadı oldukça ekşidir. Genellikle kabuk kısmı çeşitli şekillerde kullanılır, meyve kısmı yenmez. Mevsimi gelip olgunlaştığında bahçelerimizden hiçbir kimyevi koruyucu uygulamaya sokmadan (mumlama ve benzeri) dalından tazecik toplayıp adresinize gönderiyoruz.

Bahçelerimizde özenle yetiştirdiğimiz daha kokusu üzerinde tazecik ve doğal turunçlarımızı mutlaka deneyin. Turunç meyvesinin kabuklarını rendeleyip çeşitli tatlı ve marmelatlarınızda doğal bir aroma verici olarak kullanabilirsiniz. Ya da kabuklarını dilimleyip evde bizler gibi kendi reçellerinizi yapabilirisiniz.

 

Mis Kokulu Bergamot

Bergamot meyvesi çok güzel kokan, sarı renkte ve günümüzde artık ağaç sayısı azalan bir türdür. Meyvenin et kısmı ekşi-acıdır. Özellikle kabuğunun kokusu tüm odayı sarabilir. Kabuğu rendelenerek kek, kurabiye ve reçel yapımında kullanılabilir. Earl Grey çayında Bergamot vardır. Çayın demlenmesi esnasında bir miktar bergamot kabuğu ilave edilerek Earl Grey aromasında çay yapılabilir.

 Paket İçeriği: 3 kg Bergamot, 2 kg Turunç

 

Henüz Yorum Bulunmuyor

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Bu doğallığın tamamı bir tık uzağınızda!

Narenciye bahçelerimizden doğal, taze ve benzersiz lezzetiyle vitamin deposu tazecik mahsullerimizi mutlaka deneyin.Dalından tazecik toplanan mevsimin lezzetleri hiçbir ek uygulama yapılmadan adresinize gönderiliyor.