Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Limekuat 500 Gr

Limekuat! Limon ve Kumkuat meyvesininin bir tür karışımıdır.Kabuğu ile yenebilir; aroması yoğun ve ekşimsi lezzetlidir. Meyvesinin içi açık yeşilimsi renkte, lime tadındadır. Az miktarda çekirdeği vardır.

Limekuat 500 Gr

Paket İçeriği: Limekuat 500 Gr

Stokta Var
74,50 TL
149 TL / kg


Lütfen Bekleyiniz

Stok yok
sadece dalındaysa
Portakalbahcem'de var
Coğrafi işaretli,
kendi bahçelerimizden
kontrollü tarım
Kargoda bozulur kırılır diye endişe etmeyin siparişiniz
garantimiz altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Dalından Tazecik Limekuat

Finike’deki bahçelerimizden değişik, farklı bir lezzet daha: Limekuat! Limon ve Kumkuat meyvesininin bir tür karışımıdır. Limekuat da bir narenciye çeşididir. Bahçelerimizde 2 metreyi geçmeyen bodur fidanlarda, diğer narenciye çeşitleri gibi yetiştirilmektedir. 1900 - 1910 yıllardan itibaren Florida'da yetiştirilmeye başlanmıştır. Tüm narenciye cinsleri gibi Limekuat da turunç anacına aşılama ile elde edilir. 

Kabuğu ile yenebilir; aroması yoğun ve ekşimsi lezzetlidir. Meyvesinin içi açık yeşilimsi renkte, lime tadındadır. Az miktarda çekirdeği vardır. Salatalarda, zeytinyağlılarda, pasta ve kurabiyelerde kabuğu ile ince dilimler halinde kullanılabilirsiniz. Kokteyllere, çeşitli ferahlatıcı içeceklere aroma ve güzel bir görünüm için yer verebilirsiniz. Şık sofralara, farklı sunumlara çok yakışır. Afiyet olsun.

Paket İçeriği: 500 Gr Limekuat

 

Mevsimsel olarak sarı-yeşil hali ile size ulaşacaktır.

Limekuat meyvesini ilk kez Portakalbahcem.com’da gördüm. İlginç geldi ve denemek istedim. Meyvenin kendisi çok çok lezzetli ancak yaptığım tatlılara kattım, hem görüntü hem tat olarak tatlılarımı bambaşka bir seviyeye taşıdı. Sıra denemediğim diğer lezzetlerde!

Dicle K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Kibar, yardımcı, gönderdiği kargosunu takip eden, kendi evi için seçercesine özen ve muhteşem lezzetler. Fazlası var eksiği yok. Teşekkürler Portakalbahçem🧿


Deniz Z.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Bu ilk alışverişim değil zaten. 3senedir bergamot alıyordum. Bu sene limon ve nar suyunu denedim. Çok başarılı nar suyu ... limonlar tam kabuğu rendelenmelik... memnun kaldım.


Merve Ö.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler paketleme ve kargoya veriliş zamanına uyulması çok güzel. Birkaç defadır alışveriş yaptım hepsinden çok memnun kaldım.

Banu E.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

portakalbahçem.com her zaman beğenerek takip ettiğim bir girişim. Bilmeyen insanlara memleketimden kamkat deneyimi sundum. teşekkürler.

Esra Ö.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünlerim
Nasıl Gönderiliyor ?

2013’den beri biz bu alanda çok deneyim kazandık. Taze meyveyi kargo ile gönderme konusunda biz artık ustayız. Ne kavanozlarımız kırılıyor, ne meyvemiz çürüyor, paketiniz sapasağlam geliyor. Hiç merak etmeyin portakalbahcem sözümüzün arkasındayız. Olur da yinede mutsuz olduğunuz bir şey ile karşılaşırsanız aynısını ücretsiz gönderiyoruz.

Kargo da bozulur, kırılır diye endişe etmeyin.

Siparişiniz garantimiz altında!
Portakalbahcem sözü memnuniyetiniz, garantimiz.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.