Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Kırmızı Ejder Meyvesi(Pitaya) 2 Kg

Kırmızı ejder meyvesi, kabuğu koyu pembe/mor renkte, içi ise kırmızı renktedir ve bol miktarda siyah çekirdeği bulunur. Tadı ve aroması çok özel çok farklıdır. **SINIRLI MİKTARDA**

Kırmızı Ejder Meyvesi(Pitaya) 2 Kg

Stokta Yok


Lütfen Bekleyiniz

  • Stok Yok sadece Dalındaysa Portakal Bahçemde var
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Coğrafi İşaretli Kendi Bahçelerimizde Kontrollü Tarım
  • Kargoda Bozulur Kırılır Diye Endişe Etmeyin Siparişiniz Garantimiz Altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Finike’den Kırmızı Ejder Meyvesi!

Ağacı kaktüs, ana kökeni Güney ve Orta Amerika olan ve yüksek besin değerine sahip tropik bir meyvedir. Dragon Fruit, Pitaya ve Pitahaya olarak da bilinir.

Tropik bir meyve olarak bilinen Ejder Meyvesi, ülkemizde de özellikle Akdeniz bölgesinde nem oranının yüksek olması, sıcak iklim ve alüvyon toprak yapısına sahip olması sayesinde bir süredir yetiştirilmeye başlandı.

Biz de hazırlıklarımızı yaptık ve Finike'deki bahçelerimizde yetiştirebiliyoruz. Bu sürede hasat miktarı çok kısıtlıydı ancak bu yıl itibariyle artık portakalbahcem.com’dan Ejder Meyvemizi sizlere gönderebileceğimiz yeterli hasata ulaştık.

Ejder meyvesi, kabuğu kalın gibi görünür ancak ince ve kolay soyulabilir özelliğe sahiptir. Kabuğu koyu pembe/mor renkte, içi ise kırmızı renktedir ve bol miktarda siyah çekirdeği bulunur. Tadı ve aroması çok özel çok farklıdır. Tanımlamamız gerekirse; kivi ve armut karışımı diyebiliriz. 

Mineral, vitamin değerleri yüksek ve günlük lif ihtiyacını karşılayan bir meyve olduğu bilinir.

Ejder meyvesini küp küp keserek sebze ve meyve salatalarına ekleyebilir, smoothie, milkshake ve meyveli yoğurtla tüketebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun..

Deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın :)

Paket İçeriği: 2 Kg Orta Boy Kırmızı Ejder Meyvesi ( Adet 150-250 Gr )

Henüz Yorum Bulunmuyor

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.