Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Yazlık Yemelik Portakal (Valensiya) 3 Kg

Dünyanın En Lezzetli Portakalı  Finike Güneşiyle Büyüdü!

Yazlık Yemelik Portakal (Valensiya) 3 Kg

Stokta Var
239,50 TL
79.83 TL / kg


Lütfen Bekleyiniz

Stok yok
sadece dalındaysa
Portakalbahcem'de var
Coğrafi işaretli,
kendi bahçelerimizden
kontrollü tarım
Kargoda bozulur kırılır diye endişe etmeyin siparişiniz
garantimiz altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Yazlık Portakal

Yazlık portakal (Valensiya), esasında İspanyol kökenli bir portakal türüdür. Yıllardır bahçelerimizde yetiştirir, bölge halkı olarak tüketiriz. Finike’de halk arasında ‘yaz portakalı’ olarak da bilinir. Nisan ayında olgunlaşmaya başlar, Haziran ayına kadar hasat edilebilir. Önemli özelliği sıcağa dayanıklı bir cins olmasıdır.

Yazlık portakal (Valensiya) doğal mayhoşlukta bir tada sahiptir. Az miktarda çekirdekli olabilir. Şekil olarak oval yapıdadır. Hem yemelik hem de sıkmalık olarak tüketilebilir; yaz boyu tüm bölgede yazlık portakal suyu sıkılır, soğuk soğuk içilir, ikram edilir. Yaz limonatalarına da suyunu ve aroma vermesi için kabuklarını ekleyebilirsiniz. Meyvesi bol sulu ve kabuğu serttir; bu nedenle kolay ve rahat sıkılır.

Mevsiminde dalından özenle topladığımız sonrasında soğuk hava deposunda sakladığımız Finike Valenciya cinsi portakallarımızı yaz boyu afiyetle yiyebilirsiniz.

 

Paket İçeriği: 3 Kg Yemelik Yazlık Portakal 

 

Ben neden internetten Finike portakalı siparişi vereyim?

Dünyanın en lezzetli portakalı Finike’de yetişiyor. Sebebi ise; Finike, üç tarafı dağlarla çevrili ve yüksek nem oranına sahip olması. Nem bu bölgede hapsolur, mikroklima ve alüvyon toprakla bir araya geldiğinde dünyanın en lezzetli portakalı olan Finike portakalı yetişiyor. Finike portakalının; yüksek sululuk oranı, kabuğunun inceliği, minimum posa ile asit oranı optimum seviyededir. Tadı ise ne çok ekşi ne de çok tatlıdır. 

Finike’de yetişen bir portakal fidanını söküp başka bir bölgeye götürürseniz meyvesinden aynı lezzeti alamazsınız. Çünkü Finike portakalını eşsiz yapan şey Finike ovasının mikro klimasıdır. Türkiye’de üretilen portakalların ancak %7-8’i Finike’de yetişiyor. Bizde bu eşsiz lezzetin merkezinde yani Finike’de olduğumuz için %7-8’lik üretimin içindeyiz. Finike portakalı aldığınızdan emin olursunuz çünkü kaynağını biliyorsunuz :) Finike’ye yolunuz düşerse sizi bahçelerimizde gezdiriyor ve dalından tazecik toplayıp, beraber yiyoruz.

 

Portakalbahcem’den neden almalıyım? Faydası nedir?

Biz nesillerdir Finike’de yaşayan çiftçi ve üreticiyiz. 

Portakalbahcem.com; ağaca dokunan, mahsulü dalından tazecik toplayan çiftçiler ile bağ kurabileceğiniz bir projedir.

Bahçelerimizde yetiştirdiğimiz mahsullerimizi mevsimin en iyisini, en kalitelisini, en tazesini ve doğal hali ile alabilirsiniz. 

Yolunuz Finike’ye düşerse bahçelerimizde istediğiniz zaman dolaşıp bizim gibi dalından tazecik toplayıp tüketebilirsiniz.

 

Faydası; 

Portakallar toplandığında hal, manav ve diğer satış noktalarına ulaştırılana kadar uzun yollarda bekler ve buralara ulaştığında da raf ömrünün uzun olması gerekir. Bu yüzden hasat sonrası uygulama olarak bilinen mumlama işlemi yapılır. Dünyanın her yerinde yapılan bir işlemdir. Ancak biz mumlamaya ihtiyaç duymuyoruz çünkü Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz Finike portakallarını günlük olarak dalından tazecik toplayıp, en doğal hali ile kokusu üzerinde paketleyip gönderiyoruz. 

Ürünün doğal olduğunu, içeriğinde kimyasal olmadığını nasıl anlarım?

Finike’deki bahçelerimizde rutin kullanılan gübreleme, organik hayvan samrası, yeri geldiğinde solucan gübresi gibi ek gübrelemeler ve dünya sağlık örgütünün de kabul ettiği GlobalGap, İyi Tarım Uygulamaları standartları ile tarım yapıyoruz.

Finike’deki bahçelerimizde zararlı böcekleri yiyen faydalı böcekler salıyor ve meyveye zarar vermemesi için yapışkan tuzaklar sayesinde zararlı böceklerle mücadele ediyoruz. Doğal döngüyü bozmadan biyolojik mücadele ediyoruz. 

Sıkmalık Portakal ve Yemelik portakal arasındaki fark nedir?

Bir ağacın üzerinde doğası gereği farklı boylarda meyveler bulunuyor. Meyvelerin bir kısmı küçük çapta bazısı da iridir. Dolayısıyla aynı ağaçtaki meyveler ufak, orta ve büyük boylarda olabiliyor. Sadece narenciyeler için değil, tüm mahsuller için bu durum geçerli. 

Bizler de, Finike portakallarımızı sadece büyüklüğüne göre yemelik ve sıkmalık olarak ayrıştırıyoruz. Aynı ağaçtan, aynı tür, aynı lezzette ve hepsi aynı su oranında olan portakalların sadece boyları farklıdır. 

Portakallarımızı, çapı 63-65 mm altında olursa sıkmalık, bu büyüklüğün üzerinde olursa yemelik portakal olarak ayırıyoruz. Her ikisini de siparişinizden sonra dalından tazecik toplayıp, paketleyip, gönderiyoruz. 

Sıkmalık portakallarımızı dilerseniz yemelik/sofralık olarak da tüketebilirsiniz. 

 

 

 

İlk kez sipariş verdim, ürünlerden gayet memnun kaldım, teşekkür ediyorum. Tekrar sipariş vereceğim

Zarife K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler çok güzel paketlenmiş. Ve hızlı bir şekilde elime ulaştı. Doğal mayhoş bir tadı var Teşekkürler.

Linda L.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler çok hızlı ve taze geldi. Telefon görüşmemizde de çok içten ve ilgiliydiler.

Seher Ö.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Portakallar çok lezzetli.

Buket U.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler taze ve lezzetli, paketleme çok başarılı.

Tahsin G.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürün kalitesi, paketlemesi, gönderim hızı ve nezaketleri 10 numaraydı. Yine tercih edeceğim.

Hakan D.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünlerim
Nasıl Gönderiliyor ?

2013’den beri biz bu alanda çok deneyim kazandık. Taze meyveyi kargo ile gönderme konusunda biz artık ustayız. Ne kavanozlarımız kırılıyor, ne meyvemiz çürüyor, paketiniz sapasağlam geliyor. Hiç merak etmeyin portakalbahcem sözümüzün arkasındayız. Olur da yinede mutsuz olduğunuz bir şey ile karşılaşırsanız aynısını ücretsiz gönderiyoruz.

Kargo da bozulur, kırılır diye endişe etmeyin.

Siparişiniz garantimiz altında!
Portakalbahcem sözü memnuniyetiniz, garantimiz.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.