Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Finike Portakalı Yemelik (Washington) 3 Kg

Dünyanın En Lezzetli Portakalı Finike Güneşiyle Büyüdü!  

Finike Portakalı Yemelik (Washington) 3 Kg

Stokta Var


Lütfen Bekleyiniz

Stok yok
sadece dalındaysa
Portakalbahcem'de var
Coğrafi işaretli,
kendi bahçelerimizden
kontrollü tarım
Kargoda bozulur kırılır diye endişe etmeyin siparişiniz
garantimiz altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Dalından Tazecik Finike Portakalı

 

Finike’de, kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz portakallar, ‘’dünyanın en lezzetli portakalı’’ unvanına sahip Finike portakalıdır. Kullandığımız üretim metodu kontrollü, biyolojik ve entegre tarımdır. Yani; bahçedeki meyveye zarar veren zararlı böcekleri, yararlı avcı böceklerle yok etmek ve doğal döngü çerçevesinde mücadeleyi sürdürmektir. Kışın bahçelerimizden tüketebileceğiniz (Washington cinsi) Finike portakalı her yıl Kasım ayında olgunlaşmaya başlar. Nisan ayı sonuna kadar dalında kalır. Size bu süre boyunca sadece kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz, dalından seçerek topladığımız portakalları göndeririz.Yetiştirdiğimiz portakallarımızı siparişinizle dalından tazecik toplayıp, hiçbir kimyevi koruyucu uygulamaya sokmadan adresinize gönderiyoruz. Özenle yetiştirdiğimiz, daha kokusu üzerinde tazecik, doğal ve sulu sulu portakalımızın tadına doyamayacaksınız. 

İlk hasat Finike portakalı Ocak ayının ilk haftasına kadar tatlı mayhoş, mevsimin en lezzetlisidir. Bu tarih aralığından itibaren her geçen gün tatlanarak devam eder. Bu süre yıldan yıla 10-15 gün ileri veya geri olarak değişiklik gösterebilir.

İlk Hasat Finike Portakallarımız hasadın ilk zamanlarında yeşil, ilerleyen günlerde ise turuncu-yeşil renktedir.

Şimdiden afiyet olsun. 

Paket İçeriği: 3 Kg Finike Portakalı Yemelik (Washington)

Ben neden internetten Finike portakalı siparişi vereyim?

Dünyanın en lezzetli portakalı Finike’de yetişiyor. Sebebi ise; Finike, üç tarafı dağlarla çevrili ve yüksek nem oranına sahip olması. Nem bu bölgede hapsolur, mikroklima ve alüvyon toprakla bir araya geldiğinde dünyanın en lezzetli portakalı olan Finike portakalı yetişiyor. Finike portakalının; yüksek sululuk oranı, kabuğunun inceliği, minimum posa ile asit oranı optimum seviyededir. Tadı ise ne çok ekşi ne de çok tatlıdır. Finike’de yetişen bir portakal fidanını söküp başka bir bölgeye götürürseniz meyvesinden aynı lezzeti alamazsınız. Çünkü Finike portakalını eşsiz yapan şey Finike ovasının mikro klimasıdır. Türkiye’de üretilen portakalların ancak %7-8’i Finike’de yetişiyor. Bizde bu eşsiz lezzetin merkezinde yani Finike’de olduğumuz için %7-8’lik üretimin içindeyiz. Finike portakalı aldığınızdan emin olursunuz çünkü kaynağını biliyorsunuz :) Finike’ye yolunuz düşerse sizi bahçelerimizde gezdiriyor ve dalından tazecik toplayıp, beraber yiyoruz.

Portakalbahcem’den neden almalıyım? Faydası nedir?

Biz nesillerdir Finike’de yaşayan çiftçi ve üreticiyiz. Portakalbahcem.com; ağaca dokunan, mahsulü dalından tazecik toplayan çiftçiler ile bağ kurabileceğiniz bir projedir.Bahçelerimizde yetiştirdiğimiz mahsullerimizi mevsimin en iyisini, en kalitelisini, en tazesini ve doğal hali ile alabilirsiniz. Siparişinizden sonra meyveleri dalından tazecik topluyoruz ve hiçbir kimyasal işlem ve mumlama yapmadan dalındaki tazeliği ve kokusuyla sizlere ulaştırıyoruz. Yolunuz Finike’ye düşerse bahçelerimizde istediğiniz zaman dolaşıp bizim gibi dalından tazecik toplayıp tüketebilirsiniz.

Faydası;

Portakallar toplandığında hal, manav ve diğer satış noktalarına ulaştırılana kadar uzun yollarda bekler ve buralara ulaştığında da raf ömrünün uzun olması gerekir. Bu yüzden hasat sonrası uygulama olarak bilinen mumlama işlemi yapılır. Dünyanın her yerinde yapılan bir işlemdir. Ancak biz mumlamaya ihtiyaç duymuyoruz çünkü Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz Finike portakallarını günlük olarak dalından tazecik toplayıp, en doğal hali ile kokusu üzerinde paketleyip gönderiyoruz. Bulunduğunuz yere göre kargo süresine de bağlı olarak 24 saat öncesinde dalında olan meyveyi tüketiyorsunuz.

Ürünün doğal olduğunu, içeriğinde kimyasal olmadığını nasıl anlarım?

Finike’deki bahçelerimizde rutin kullanılan gübreleme, organik hayvan sarması, yeri geldiğinde solucan gübresi gibi ek gübrelemeler ve dünya sağlık örgütünün de kabul ettiği GlobalGap, İyi Tarım Uygulamaları standartları ile tarım yapıyoruz.Finike’deki bahçelerimizde zararlı böcekleri yiyen faydalı böcekler salıyor ve meyveye zarar vermemesi için yapışkan tuzaklar sayesinde zararlı böceklerle mücadele ediyoruz. Doğal döngüyü bozmadan biyolojik mücadele ediyoruz.

Sıkmalık Portakal ve Yemelik portakal arasındaki fark nedir?

Bir ağacın üzerinde doğası gereği farklı boylarda meyveler bulunuyor. Meyvelerin bir kısmı küçük çapta bazısı da iridir. Dolayısıyla aynı ağaçtaki meyveler ufak, orta ve büyük boylarda olabiliyor. Sadece narenciyeler için değil, tüm mahsuller için bu durum geçerli. Bizler de, Finike portakallarımızı sadece büyüklüğüne göre yemelik ve sıkmalık olarak ayrıştırıyoruz. Aynı ağaçtan, aynı tür, aynı lezzette ve hepsi aynı su oranında olan portakalların sadece boyları farklıdır. Portakallarımızı, çapı 63-65 mm altında olursa sıkmalık, bu büyüklüğün üzerinde olursa yemelik portakal olarak ayırıyoruz. Her ikisini de siparişinizden sonra dalından tazecik toplayıp, paketleyip, gönderiyoruz. Sıkmalık portakallarımızı dilerseniz yemelik/sofralık olarak da tüketebilirsiniz. 

 

 

 

DALINDAN TAZECİK PORTAKAL

Tüm ürünler Çok lezzetliydi. paketleme Çok güzel yapılmış hiçbir ürüne zarar gelmemiş. Portakalın lezzetine ve Mandalinaya bayıldık.

Emine Polatlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

portakalbahcem.com'un bütün ürünlerini gözü kapalı güvenle alıyorum

MURAT TAŞPINAR

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Uzun zamandır sizden ürün almaktayım ve bugüne kadar hiç pişmanlık yaşamadım. Narenciye (portakal, mandalina, vb.) ürünlerinizin tadı ve kokusu bir harika. Ürünleriniz her zaman taze ve sağlam bir şekilde tarafıma ulaşmaktadır ve kargo sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Emeğiniz ve çabanız için çok teşekkür ederim.

Pelin

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Bu zamana kadar portakal yemediğimi Finike Portakalını yediğimde anladım. Sulu sulu çok beğendim. İlk kez bir internet sitesinden meyve siparişi vermiştim. Hem hızlı geldi hem de meyvelerim sorunsuz ulaştı. Bundan sonra portakalı sizden alacağım.

Havva K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler çok güzel ve satıcı çok ilgili. Birden fazla kez sipariş verdim, yine vereceğim.

Tolga K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Gayet güzel paketlenmiş ve özenle hazırlanmış kargom zamanında ve sorunsuz geldi. Mandalina, nar ve hediye limonlar web sayfasında göründüğü gibiydi. Çürük yoktu ve lezzetliydiler. Portakal bahçesine teşekkür ederim. Prof. Dr. Atilla Çoruh


Atilla Ç.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ailece Dalından yeni koparılmış taze narenciye tüketmek keyfini yaşadık çok teşekkürler.

Ali Ercan K.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Herşeyiyle mükemmeldi. Kaliteli ürünler, kaliteli paketleme ve gönderim için çok teşekkür ederiz ederiz.


HATİCE A.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünlerim
Nasıl Gönderiliyor ?

2013’den beri biz bu alanda çok deneyim kazandık. Taze meyveyi kargo ile gönderme konusunda biz artık ustayız. Ne kavanozlarımız kırılıyor, ne meyvemiz çürüyor, paketiniz sapasağlam geliyor. Hiç merak etmeyin portakalbahcem sözümüzün arkasındayız. Olur da yinede mutsuz olduğunuz bir şey ile karşılaşırsanız aynısını ücretsiz gönderiyoruz.

Kargo da bozulur, kırılır diye endişe etmeyin.

Siparişiniz garantimiz altında!
Portakalbahcem sözü memnuniyetiniz, garantimiz.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.