Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Finike Portakalı Yemelik (Washington) 1 Kg

Dünyanın En Lezzetli Portakalı  Finike Güneşiyle Büyüdü!

Finike Portakalı Yemelik (Washington) 1 Kg

Stokta Var
69,50 TL
69.5 TL / kg


Lütfen Bekleyiniz

  • Stok Yok sadece Dalındaysa Portakal Bahçemde var
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Coğrafi İşaretli Kendi Bahçelerimizde Kontrollü Tarım
  • Kargoda Bozulur Kırılır Diye Endişe Etmeyin Siparişiniz Garantimiz Altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Dalından Tazecik Finike Portakalı

 

Finike’de, kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz portakallar, ‘’dünyanın en lezzetli portakalı’’ unvanına sahip Finike portakalıdır. Kullandığımız üretim metodu kontrollü, biyolojik ve entegre tarımdır. Yani; bahçedeki meyveye zarar veren zararlı böcekleri, yararlı avcı böceklerle yok etmek ve doğal döngü çerçevesinde mücadeleyi sürdürmektir. Kışın bahçelerimizden tüketebileceğiniz (Washington cinsi) Finike portakalı her yıl Kasım ayında olgunlaşmaya başlar. Nisan ayı sonuna kadar dalında kalır. Size bu süre boyunca sadece kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz, dalından seçerek topladığımız portakalları göndeririz.Yetiştirdiğimiz portakallarımızı siparişinizle dalından tazecik toplayıp, hiçbir kimyevi koruyucu uygulamaya sokmadan adresinize gönderiyoruz. Özenle yetiştirdiğimiz, daha kokusu üzerinde tazecik, doğal ve sulu sulu portakalımızın tadına doyamayacaksınız. 

İlk hasat Finike portakalı Ocak ayının ilk haftasına kadar tatlı mayhoş, mevsimin en lezzetlisidir. Bu tarih aralığından itibaren her geçen gün tatlanarak devam eder. Bu süre yıldan yıla 10-15 gün ileri veya geri olarak değişiklik gösterebilir.

İlk Hasat Finike Portakallarımız hasadın ilk zamanlarında yeşil, ilerleyen günlerde ise turuncu-yeşil renktedir.

Şimdiden afiyet olsun. 

Paket İçeriği: 1 Kg  Finike Portakalı Yemelik (Washington)

Ben neden internetten Finike portakalı siparişi vereyim?

Dünyanın en lezzetli portakalı Finike’de yetişiyor. Sebebi ise; Finike, üç tarafı dağlarla çevrili ve yüksek nem oranına sahip olması. Nem bu bölgede hapsolur, mikroklima ve alüvyon toprakla bir araya geldiğinde dünyanın en lezzetli portakalı olan Finike portakalı yetişiyor. Finike portakalının; yüksek sululuk oranı, kabuğunun inceliği, minimum posa ile asit oranı optimum seviyededir. Tadı ise ne çok ekşi ne de çok tatlıdır. Finike’de yetişen bir portakal fidanını söküp başka bir bölgeye götürürseniz meyvesinden aynı lezzeti alamazsınız. Çünkü Finike portakalını eşsiz yapan şey Finike ovasının mikro klimasıdır. Türkiye’de üretilen portakalların ancak %7-8’i Finike’de yetişiyor. Bizde bu eşsiz lezzetin merkezinde yani Finike’de olduğumuz için %7-8’lik üretimin içindeyiz. Finike portakalı aldığınızdan emin olursunuz çünkü kaynağını biliyorsunuz :) Finike’ye yolunuz düşerse sizi bahçelerimizde gezdiriyor ve dalından tazecik toplayıp, beraber yiyoruz.

Portakalbahcem’den neden almalıyım? Faydası nedir?

Biz nesillerdir Finike’de yaşayan çiftçi ve üreticiyiz. Portakalbahcem.com; ağaca dokunan, mahsulü dalından tazecik toplayan çiftçiler ile bağ kurabileceğiniz bir projedir.Bahçelerimizde yetiştirdiğimiz mahsullerimizi mevsimin en iyisini, en kalitelisini, en tazesini ve doğal hali ile alabilirsiniz. Siparişinizden sonra meyveleri dalından tazecik topluyoruz ve hiçbir kimyasal işlem ve mumlama yapmadan dalındaki tazeliği ve kokusuyla sizlere ulaştırıyoruz. Yolunuz Finike’ye düşerse bahçelerimizde istediğiniz zaman dolaşıp bizim gibi dalından tazecik toplayıp tüketebilirsiniz.

Faydası;

Portakallar toplandığında hal, manav ve diğer satış noktalarına ulaştırılana kadar uzun yollarda bekler ve buralara ulaştığında da raf ömrünün uzun olması gerekir. Bu yüzden hasat sonrası uygulama olarak bilinen mumlama işlemi yapılır. Dünyanın her yerinde yapılan bir işlemdir. Ancak biz mumlamaya ihtiyaç duymuyoruz çünkü Finike’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz Finike portakallarını günlük olarak dalından tazecik toplayıp, en doğal hali ile kokusu üzerinde paketleyip gönderiyoruz. Bulunduğunuz yere göre kargo süresine de bağlı olarak 24 saat öncesinde dalında olan meyveyi tüketiyorsunuz.

Ürünün doğal olduğunu, içeriğinde kimyasal olmadığını nasıl anlarım?

Finike’deki bahçelerimizde rutin kullanılan gübreleme, organik hayvan sarması, yeri geldiğinde solucan gübresi gibi ek gübrelemeler ve dünya sağlık örgütünün de kabul ettiği GlobalGap, İyi Tarım Uygulamaları standartları ile tarım yapıyoruz.Finike’deki bahçelerimizde zararlı böcekleri yiyen faydalı böcekler salıyor ve meyveye zarar vermemesi için yapışkan tuzaklar sayesinde zararlı böceklerle mücadele ediyoruz. Doğal döngüyü bozmadan biyolojik mücadele ediyoruz.

Sıkmalık Portakal ve Yemelik portakal arasındaki fark nedir?

Bir ağacın üzerinde doğası gereği farklı boylarda meyveler bulunuyor. Meyvelerin bir kısmı küçük çapta bazısı da iridir. Dolayısıyla aynı ağaçtaki meyveler ufak, orta ve büyük boylarda olabiliyor. Sadece narenciyeler için değil, tüm mahsuller için bu durum geçerli. Bizler de, Finike portakallarımızı sadece büyüklüğüne göre yemelik ve sıkmalık olarak ayrıştırıyoruz. Aynı ağaçtan, aynı tür, aynı lezzette ve hepsi aynı su oranında olan portakalların sadece boyları farklıdır. Portakallarımızı, çapı 63-65 mm altında olursa sıkmalık, bu büyüklüğün üzerinde olursa yemelik portakal olarak ayırıyoruz. Her ikisini de siparişinizden sonra dalından tazecik toplayıp, paketleyip, gönderiyoruz. Sıkmalık portakallarımızı dilerseniz yemelik/sofralık olarak da tüketebilirsiniz. 

 

 

 

DALINDAN TAZECİK PORTAKAL

Dalından yeni kopmuş tazecik ve çooook lezzetli Finike Portakal! Teşekkür ederim

Erdinç Ş.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Portakallar ve aldığımız bütün ürünler çok lezzetli.Kargo paketleme çok güzel. Hediyeler için de teşekkür ederiz.

Nilgün G.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler çok taze ,çok iyi paketlenmiş bir şekilde elimize ulaştı.Aromaı ve tadına 10 puan veriyoruz emeği geçen herkese çok teşekkür

Senay D.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Bu ikinci siparişim ve yine çok memnunum. inşallah hep böyle devam eder. teşekkürler.

Sırrı A.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünler çok lezzetli, paketleme çok başarılıydı. Yurtiçi kargo ile başarılı bir teslimat yapıldı.

SeyitAli A.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Çok güzel ürünler. Emeklerinize sağlık. Tekrar alışveriş yapacağım buradan.

Cansu G.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.