Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Papaya 1 Adet

1 Adet Papaya

Papaya 1 Adet

Stokta Yok
Lütfen Bekleyiniz

  • Her Zaman Mevsiminde Dalından
  • Güvenli
    Alışveriş
  • Kimyasal Yok
    Mumlama Yok
    Pestisit Yok
  • Kargoda zarar görürse yenisi ücretsiz evinizde

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Finike'den Yeni Bir Lezzet, Papaya!

Tropik bir meyve olan Papaya’nın menşei Güney Amerika olsa da son yıllarda ülkemizde Akdeniz bölgesinde de yetiştirilmeye başlandı. Yerli Papayalarımızın bu sene ilk hasadını alıyoruz. İçi koyu turuncu renkte tadı ise balkabağına benzer ve çekirdekli bir meyvedir ancak her meyvede çekirdek bulunmayabilir. Papayanın çekirdeklerinde farklı bir aroma vardır. Çekirdekler sert gibi görünse de yumuşaktır ve yenebilir. Biz burada Papayaları çekirdekleriyle birlikte tüketiyoruz. Papaya aynı Avokadoda olduğu gibi olgunlaştırılarak tüketilir. Size ulaştığında sert olan meyveleri oda sıcaklığında elma ile birlikte bir kapta saklayarak yumuşatabilirsiniz. Yumuşayan Papayalar meyve olarak tüketime hazır olacaktır. Papayanın kabuğu soyularak, kavun gibi dilimlenerek tüketilir. Çekirdekleriyle beraber püre haline getirerek meyve suları, smoothie, tatlılar yapabilir, yoğurtla karıştırarak meyveli yoğurt hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz meyveyi hafif sertken ızgara yapıp et yemeklerinin yanında garnitür olarak da tüketebilirsiniz. 

Şimdiden afiyet olsun..

Deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın :)

Paket İçeriği: 1 adet Papaya meyvesi

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız tazecik narenciyeleriniz özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Bu doğallığın tamamı bir tık uzağınızda!

Narenciye bahçelerimizden doğal, taze ve benzersiz lezzetiyle vitamin deposu tazecik mahsullerimizi mutlaka deneyin.Dalından tazecik toplanan mevsimin lezzetleri hiçbir ek uygulama yapılmadan adresinize gönderiliyor.