Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

Lime 1 Kg

Misket limonu olarak da bilinen Lime, yoğun ekşi aromasıyla limona benzer bir narenciyedir. Mevsimsel olarak lime limonlarımız Ağustos Ekim ayı içerisinde yeşil renkte ve ufak boyda, Kasım-Ocak ayları arasında yeşil-sarı renkte hafif iri boydadır.Asit oranı limona göre daha düşüktür.

Lime 1 Kg

Stokta Var


Lütfen Bekleyiniz

Stok yok
sadece dalındaysa
Portakalbahcem'de var
Coğrafi işaretli,
kendi bahçelerimizden
kontrollü tarım
Kargoda bozulur kırılır diye endişe etmeyin siparişiniz
garantimiz altında

Fotoğraflarımızdaki ürünlerimizin boyları ve şekilleri irili ufaklı olarak mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Finike'den Dalından Tazecik Lime (Misket Limonu)

Lime severlere tavsiye... Böyle dalından tazecik, doğal, yerli üretim Lime bulamazsınız! Bizim topraklarımızdan, Finike'deki bahçelerimizden... 

Misket limonu olarak da bilinen Lime, yoğun ekşi aromasıyla limona benzer bir narenciyedir. Ülkemize genellikle Güney Amerika'dan ithal edilir. Meyve boyu diğer limonlara göre daha küçüktür. Oval yapıdadır ve içinde çekirdek bulunmaz. Kabuğu koyu yeşil, meyve iç rengi ise açık yeşildir. Özellikle salatalarda, yemeklerde, pasta, kurabiye ve kokteyllerde kullanılır.  Asit oranı limona göre daha düşüktür. A ve C vitamini değerlerinin yüksek olduğu bilinir. 

Şimdiden afiyet olsun...

Deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın :)

Paket İçeriği: 1 Kg Lime (Limelarımız 50-90 Gr/Adettir.Ortalama 16-24 Adet)

NOT: Mevsimsel olarak lime limonlarımız Ağustos Ekim ayı içerisinde yeşil renkte ve ufak boyda, Kasım-Ocak ayları arasında yeşil-sarı renkte hafif iri boydadır.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Ürünlerim
Nasıl Gönderiliyor ?

2013’den beri biz bu alanda çok deneyim kazandık. Taze meyveyi kargo ile gönderme konusunda biz artık ustayız. Ne kavanozlarımız kırılıyor, ne meyvemiz çürüyor, paketiniz sapasağlam geliyor. Hiç merak etmeyin portakalbahcem sözümüzün arkasındayız. Olur da yinede mutsuz olduğunuz bir şey ile karşılaşırsanız aynısını ücretsiz gönderiyoruz.

Kargo da bozulur, kırılır diye endişe etmeyin.

Siparişiniz garantimiz altında!
Portakalbahcem sözü memnuniyetiniz, garantimiz.

Portakalbahcem'den vereceğiniz siparişleri ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.
Finike'den sevgiler

Kendi bahçenizden, dalından toplar gibi!

Mutfağa girdiğinizde dalından yeni toplanmış narenciyenin kokusunu burnunuza çekin. Pencerenizi açtığınızda uçsuz bucaksız narenciye bahçelerine açılın.